Start Składniki Diety dr Budwig
Email

Oleje i produkty polecane
w Diecie dr Budwig
Oleje i produkty dla diety dr Budwig

Budwigowe produkty. Składniki Diety dr Budwig.

Dr Budwig w swojej diecie zaleca wyłącznie produkty ekologiczne. Stąd zakaz stosowania w diecie dr Budwig produktów wysoko przetworzonych zawierających tłuszcze trans, konserwanty, barwniki, wypełniacze, wzmacniacze smaku itp. Niestety informacja o tym zakazie nie jest szeroko znana. Wielu producentów np. oleju lnianego i innych produktów stosowanych w diecie dr Budwig nie posiadających produktów ekologicznych nie zamieszcza tej informacji.

Produkty ekologiczne to najwyższej jakości produkty spożywcze, które produkowane są pod ścisłym nadzorem jednostki certyfikującej. Pochodzą więc z gospodarstw ekologicznych, w których stosuje się uprawy bez użycia produktów chemicznych.

W rolnictwie ekologicznym używanie nawozów chemicznych i pestycydów syntetycznych jest całkowicie zabronione.

Nad przestrzeganiem tych przepisów czuwa jednostka certyfikująca przeprowadzając drobiazgowe kontrole i rozliczenia produkcji.

Dieta dr Budwig zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze i aktualne zalecenia żywieniowe.

Dr Budwig swoją dietę określiła jako dietę olejowo - białkową ("oil protein diet"- ang ., "Öl-Eiweiß-Kost" - niem.). Olejową, ponieważ jej głównym składnikiem jest olej lniany i zawarte w nim kwasy tłuszczowe z grupy omega - 3. Białkową, ponieważ do diety dr Budwig wykorzystywany jest chudy twaróg z zawartością około 20% białka. Połączenie tych dwóch składników w diecie dr Budwig znane jest pod nazwą pasty dr Budwig. Pasta ta stała się charakterystycznym elementem rozpoznawczym tej diety.

Oleje i produkty polecane
w Diecie dr Budwig
Oleje i produkty dla diety dr Budwig

Podstawowe produkty wykorzystywane w diecie dr Budwig:

Najważniejszym produktem o najmocniejszym działaniu w diecie dr Budwig jest siemię lniane. Z nasion siemienia lnianego wytwarzany jest olej lniany. Produkty te w diecie dr Budwig muszą pochodzić bezwzględnie z upraw ekologicznych.

Ekologiczny olej lniany ok. 4-8 łyżek dziennie (używany wraz z białym serem do pasty dr Budwig).

Siemię lniane – 4-6 łyżek – mielone bezpośrednio przed spożyciem wraz z sokiem owocowym, pulpą owocową, kefirem, jogurtem lub pastą budwigową.

Oleolux – mieszanka oleju kokosowego i lnianego.

Linomel – płatki śniadaniowe, które składają się z grubo zmielonego siemienia lnianego zalanego miodem rozpuszczonym w mleku.

Ser biały odtłuszczony ok. 125 – 200 gramów dziennie.

Sok z kiszonej kapusty (nie woda spod kapusty, ale sok wyciśnięty kiszonej kapusty, przygotowywany w wolnoobrotowych wyciskarkach ślimakowych) – 1 szklanka dziennie – zawsze rano.

Olej kokosowy (wchodzi w skład oleoloxu) można też stosować oddzielnie.

Surowe i gotowane warzywa.

Kasze bezglutenowe (jaglana, gryczana) i płatki owsiane.

Alkohole: wytrawny szampan, wytrawne czerwone wino.

Dodatkowo: miód, świeżo wyciskany sok z marchwi – 1 szklanka, sok z papai – 1 szklanka, sok z ananasa – 1 szklanka, drożdże liofilizowane – 1 łyżka, surowe i suszone owoce, świeże i suszone zioła.

Szczególnie zalecany jest sok z kiszonej kapusty, jedzenie surowej marchwi, rzodkiewki, papryki, surowych szparagów, kalafiora, kalarepy spożywanych w postaci sałatek z dressingiem olejowo serowym przed obiadem. Polecane są rónież orzechy włoskie, brazylijskie, które powinny być spożywane codziennie. Można z nich wykonywać sosy orzechowe i łączyć z warzywami. Orzechy powinny być również używane do deserów. Dzieciom podawać daktyle, figi i rodzynki.

Produkty te użyte w diecie po połączeniu w różnych konfiguracjach, tworzą bardzo silne związki o szerokim oddziaływaniu na organizm człowieka!

Dr Budwig używała sprawdzonych i stosowanych od wieków produktów spożywczych. Przykładem jest tutaj siemię lniane. Siemię lniane jest wymieniane obok ostropestu i czarnuszki już w przekazach biblijnych.

Len to roślina biblijna, która już przez swoją nazwę łacińską Linum Usitatissimum wskazuje na swą popularność i szerokie zastosowanie. Pierwsze formy uprawne lnu pojawiły się przed 7-8 tysiącami lat. Najstarsze znaleziska lnu wiążą go z kulturą Sumerów. Był to len oleisty, który był uprawiany także w Egipcie (czasy V Dynastii) i w Mezopotamii.

Oleje i produkty polecane
w Diecie dr Budwig
Oleje i produkty dla diety dr Budwig

 

Uwaga

Strona www.dieta-budwig.pl jest serwisem informacyjnym przekazującym szerokie spektrum wiedzy na temat olejów i diety dr Budwig i ich wpływu na zdrowie i leczenie wielu chorób opracowana na podstawie książki Dieta dr Budwig. Autor - dr Raymond Hilu.

Naszym zadaniem jest przekazanie Wam jak najszerszego spektrum wiadomości.
Waszym - wybranie odpowiadającego Wam sposobu na długie i zdrowe życie.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w serwisie.